Co może oznaczać mój brak motywacji?

Mam problem z chodzeniem do szkoły. W pierwszej klasie liceum, przez pierwsze półrocze opuściłam sporo godzin, jednak ta ilość nie równa się tej w drugim półroczu. Nie lubię chodzić do szkoły, często chce mi się płakać z tego powodu iz muszę wstać o tak wczesnej porze i widzieć oraz wysilać się na lekcjach. Przez to, że nie chodziłam do szkoły, miałam zaległości, nauczycielka sie zainteresowała i dawała mi kartki z upomnieniem od dyrektora za opuszczone godziny. Moja mama dowiedziała się po fakcie, miałam problemy w domu iraz w nauce ponieważ miałam 3 zagrożenia. Jestem ambitna, jednak nie mam motywacji. Czasami nie chce wstać z łóżka, nie widząc żadnych perspektyw, nie mam chęci, nic mnie nie interesuje,wszystkie pasje w moment znikają. Wymyślam błachy powód, by nie spotkać się z kimś, czy nie iść do szkoły, chcę wyprowadzić się z domu i ukończyć szkołę jak najszybciej. Z drugiej strony, nie chce już nic robić. Proszę o pomoc, cały smutek przenoszę do domu oraz na innr osoby, powodując konflikty i niepotrzebne spory.

Szanowna Pani,
na podstawie opisu wnioskuję, że jest Pani osobą ambitną, ma Pani określone plany, cele do zrealizowania, chociażby to, że chciałaby Pani samodzielnie funkcjonować, w zawiązku z tym edukacja jest czynnikiem, który umożliwi Pani zrealizować swoje plany życiowe, jet to związane z wykształceniem, z podjęciem satysfakcjonującej pracy. Dobrze byłoby, żeby Pani ambitnie zaplanowała swój aspekt zawodowy, może to pozwoli na zmotywowanie się do wstawania i chodzenia oraz nauki w szkole. Może Pani skorzystać z pomocy psychologa szkolnego lub porozmawiać z pedagogiem. Jeśli zacznie Pani realizować swoje cele, prawdopodobnie konflikty i niepotrzebne spory się zminimalizują.
Pozdrawiam serdecznie
Bożena Waluś
psychologbw@gmail.com
tel.: 696450393