Co może oznaczać silna zadyszka i problemy z oddychaniem u 61-letniej kobiety?

Witam serdecznie.Mam lat 60 od roku leczę się na kamicę nerkową ,dodatkowo od trzech tygodni pojawia się u mnie silna zadyszka i brak powietrza będąc na spacerze często muszę się zatrzymywać tak mnie zatyka że często muszę napić się wody,którą noszę ze sobą bez niej bym się udusiła.Proszę mi powiedzieć co mi może być.

Lek. Paweł Szadkowski

Na pani miejscu udałbym się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej oceny Pani stanu klinicznego. W pierwszej kolejności należałoby wykluczyć potencjalne przyczyny sercowo-naczyniowe pani dolegliwości.