Co może oznaczać taka zmiana okolicy odbytu?

Witam, mam 35 lat w okolicy odbytu mam opuchnięte bolące miejsce barwy jasnej, nie krwawi. Myślałem, że to hemoroid ale na zdjęciach w internecie są one raczej sine co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie zawsze warto sugerować się fotografiami dostępnymi w sieci. Hemoroidy mogą mieć różne zabarwienie – w zależności od stopnia zaawansowania choroby. Sine lub wręcz fioletowe stają się w przypadku, gdy są zakrzepowe. Na początku mogą być ledwo widoczne i nie dawać żadnych objawów.

Wraz z rozwojem choroby guzki krwawnicze mogą powodować dolegliwości bólowe oraz wywoływać krwawienie z odbytu. Dobrze, żeby zmianę w okolicy odbytu obejrzał lekarz. Wówczas dowie się Pan, czym jest owa zmiana i jakie leczenie zastosować.

Więcej na temat hemoroidów przeczytać można w naszym artykule, który dostępny jest pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.