Co oznacza HE4 i guz jajnika?

Witam mam 41 lat stwierdzono u mnie guza jajnika 2,2 cm skierowano mnie na badania markerów jajnika wyniki mam takie HE4 65 przy normie do 70 CA 12522przy normie 41,5 ROMA 13,34% PRZY NORMIE 7,4% obawiam się że mam raka

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie markery określają prawdopodobieństwo wystąpienia choroby nowotworowej. Ostateczne rozpoznanie można postawić dopiero po operacji i potwierdzeniu w badaniu histopatologicznym. Powinna Pani zgłosić się do lekarza prowadzącego w jak najszybszym terminie aby ustalić plan leczenia.