Co oznacza taki wygląd klatki piersiowej?

Zapomniałem opisać jak wygląda moja klatka piersiowa Jest lekko wgłębiona w mostku i lekko wystające zebra z lewej strony bardziej wystają od dołu natomiast z prawej mniej wygiete . Bardzo mnie to denerwuje POMOCY

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wgłębienie klatki piersiowej w okolicy mostka oznacza najprawdopodobniej deformację zwaną lejkowatą klatką piersiową lub szewską klatką piersiową. Wada ta polega na przesunięciu mostka oraz przylegających do niego żeber w kierunku kręgosłupa. Jest ona jedną z najczęściej występujących deformacji i dotyczy zwłaszcza płci męskiej.

W związku z tym powinien Pan udać się do fizjoterapeuty oraz ortopedy. Po obejrzeniu klatki piersiowej specjaliści będą w stanie potwierdzić te przypuszczenia dotyczące lejkowatej klatki piersiowej i wdrożyć odpowiednie postępowanie.

Leczenie lejkowatej klatki piersiowej polega głównie na rehabilitacji. Jeśli wada jest jednak bardzo poważna, możliwe, że konieczne będzie leczenie operacyjne. O tym jednak zadecyduje lekarz.

Więcej na ten temat przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/lejkowata-klatka-piersiowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.