Co oznacza ból z lewej strony klatki piersiowej?

Od ok. 2 lat boli mnie z lewej strony klatki piersiowej na wysokości środka mostka podczas głębokiego wdechu. Po większym wysiłku również , nawet bez wdechu a nasila się gdy się kładę na plecy na podłodze. Prześwietlenie płuc i spirometria jest ok. Mam skolioze w odcinku lędźwiowym, jednak wykryta w dzieciństwie a ten problem mam od ok. 2 lat. Ćwiczę od tamtego czasu więc myślę że się wada nie pogłębiła. Co może być przyczyną tego bólu? Rodzinny powiedział że nie ma pojęcia i żeby to obserwować

Najprawdopodobniej jest to ból z zablokowanego stawu międzykręgowego T3-T4 w odcinku piersiowym kręgosłupa. Nie musi być naciśnięty nerw, żeby musiało promieniować. Proponuje udać się do osteopaty/terapeuty manualnego, który zbada, zlokalizuje ograniczenie ruchomości, przygotuje przepony i klatkę do manipulacji kręgosłupa. W przypadku obecności skoliozy w lędźwiowym, naturalną kompensacją jest rotacja i zablokowanie w odcinku piersiowym. U osób bez skoliozy z bólem lędźwi objawia się bardzo często. Dwa zabiegi powinny wystarczyć.