Co oznacza ten wynik badania tarczycy u 30-latki?

Witam mam raka brodawkowatego(V) tarczycy i mam wynik histopatologiczny którego nie rozumiem a wizytę mam dopiero 16 maja proszę o interpretacje oraz czy będzie jod Opis: W wycinkach stwierdza się utkanie nowotworu o słabo wyróżnionych cytologiczne cechach raka brodawkowatego otoczonego łącznotkankową torebka, z cechami wieloogniskowego jej naciekania i przekracza, z obecnością obszarów litych w odrębnie inwazyjnego frontu. Aktywność mitotyczna podwyższona lokalnie do 6 mitozy / 2mm2. W utkani nowotworu obszaru szkliwienia, włóknienia, wapnienia. Linie cięcia operacyjnego wolne od utkanie raka. Nie stwierdza się cech naciekania naczyń oraz nerwów. Węzły chłonne bez przerzutów. pT2 N0 LVI0 R0
KOBIETA, 30 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Prawidłowo, że wykonuje Pani profilaktyczne badanie obrazowe piersi. To niezbędne postępowanie profilaktyczne w kierunku rozpoznania wielu chorób.

Analizując przedstawiony wynik mammografii, można by stwierdzić, że prawdopodobnie wystąpiły liczne zmiany łagodne w postaci gruczolakowłókniaków. Istotny jest tutaj rozkład zagęszczeń w obydwu piersiach.

Zalecamy w takim wypadku stacjonarną konsultację z lekarzem ginekologiem lub chirurgiem, który po analizie dotychczasowych wyników badań będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu. Prawdopodobnie jest to stan do dalszej obserwacji w ustalonej przyszłości. Decyzję o ewentualnym usunięciu zmian podejmuje się zazwyczaj w ostateczności, kiedy wynik badania histopatologicznego jest nieprawidłowy.

Na pewno warto byłoby rozszerzyć diagnostykę o USG piersi oraz tomografię komputerową klatki piersiowej.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/gruczolakowlokniak

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-piersi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.