Co oznacza wynik USG tarczycy?

Zrobiłam usg tarczycy. W obu płatach niejednorodne ogniska hipoechogenne w prawym największy o wielkości 1,4*1,2*1,5 ze zwapnieniami o mieszanym unaczynnieniu. i trzy ogniska 0,7-0,8 cm pozostałe do 0,5 cm w lewym 0,6 cm pozostałe 0,5 cm. Co to oznacza? serdecznie pozdrawiam.

Dobry wieczór,

Zmiany ogniskowe zobrazowane w usg tarczycy wymagają dalszej diagnostyki. Proszę udać się na biopsję , dopiero po wykonaniu tego badania będzie dokładnie wiadomo jaki jest charakter najbardziej budzących podejrzenia zmian. Na pewno BACC wymaga największa ze zmian. Podczas usg, lekarz wykonujący biopsję oceni , czy wymaga Pani jeszcze BACC , którejś z mniejszych, pozostałych zmian.Zmiany niekoniecznie muszą mieć charakter npl, ale trzeba je sprawdzić.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz