Co oznacza wynik badania rezonansu magnetycznego przy bólach kręgosłupa?

Dzisiaj odebrałem wyniki rezonansu magnetycznego mamy(63 lata ) , która ma silne bóle kręgosłupa od 4 miesięcy. Trzon kręgu L1 o podwyższonym sygnale w sekwencji T2-zależnej iTIRM, z cechami patologicznego złamania pod postacią zmniejszenia jego wysokości w części centralnej,wklęsłych zarysów płytek granicznych z przerwaniem ich ciągłości i wpukleniem się tylnej części trzonu na kilka mm do kanału kręgowego, z uciskiem worka oponowego-podejrzenie meta .Boczne skrzywienie odcinka lędźwiowego.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest rozszerzona Diagnostyka. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyzsze badanie