Co oznacza wynik morfologii u 22-latki?

Wyniki moich badań morfologii krwi to: MCHC 31,7 (32,2-35,5) L RDW-SD 48,9 (36,4-46,3) H PDW 16,4 (9,8-16,2) H MPV 12,7 (9,4-12,5) H P-LCR 48,1 (19,1-46,6) H Co mogą one oznaczać ?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

Bardzo dobrze, że wykonuje Pani kontrolne badania krwi, aby sprawdzić stan funkcjonowania organizmu. To istotne postępowanie profilaktyczne w kierunku wykrycia wielu ważnych chorób.

Nie wspomniała Pani, czy występują pewne choroby przewlekłe, wymagające stałego leczenia. Stosowanie niektórych preparatów wpływa bowiem na niektóre wyniki badań.

Biorąc pod uwagę przedstawiony zakres morfologii krwi, można by stwierdzić, że poszczególne parametry wystąpiły w pewnych odchyleniach od norm referencyjnych. Jednakże należy podkreślić, że nie powinny mieć one większego znaczenia diagnostycznego, gdyż nie świadczą o konkretnej jednostce chorobowej.

Wyniki badań powinno się uwzględniać całościowo, biorąc pod uwagę stan zdrowia pacjenta oraz występujące obecne dolegliwości.

W razie wszelkich wątpliwości zalecamy Pani konsultację z lekarzem internistą, który po analizie wcześniejszych badań będzie mógł podjąć decyzję o dalszym działaniu.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/diagnostyka-i-leczenie-anemii-z-niedoboru-zelaza

https://portal.abczdrowie.pl/pdw-badanie-inne-wskazniki-normy-obnizony-poziom-podwyzszony-poziom

https://portal.abczdrowie.pl/mchc

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-krwi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty