Co oznacza wynik TK klatki piersiowej?

Mam 61 lat otrzymałam wyniki TK klatki piersiowej. TK klatki piersiowej przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego. Pogrubienie lużnej tkanki łącznej około oskrzelowej i około naczyniowej obu płuc. Zwłóknienia w języczku w segmentach podstawnych lewego płuca Drobne ognisko rozedmowe w seg. 6 PL JAMY OPŁUCNEJ BEZ PŁYNU Serce powiększone. Ww chłonne śródpiersia i wnęk płucnych - nieliczne, nieznacznie powiększone. W wykonanym badaniu nie stwierdza się cech zatorowości płucnej

Kluczowym zdaniem jest brak cech zatorowości płucnej; nie wiem jednak z jakiego powodu wykonywane było docelowo badanie więc trudno cokolwiek więcej wyjaśniać.

pozdrawiam,
lek. A.Witkowska