Co oznaczają moje wyniki tk zatok?

Proszę o interpretację .Wyniki TK zatok : Zatoki czołowe:obustronne okrężne pogrubienie śluzówki o gr. 1 mm do 6 mm.Po prawej stronie ograniczające drożność ujścia. Zatoki sitowe:niewielkie śluzówkowe pogrubienia w komórkach tylnych i przednich.Bardziej po stronie prawej.W jednej z komórek tylnych polipowata zmiana średnicy 7 mm. Zatoki klinowe: bez zmian. Zatoki szczekowe:prawa zatoka całkowicie bezpowietrzna,wypełniona przez masy miękko tkankowe lub gęsty płyn.W lewej widoczne polipowate pogrubienie śluzówki w okolicy ujścia zatok,wielkości około 1 cm. Kompleksy ujściowo - przewodowe obustronnie niedrożne. Głębokość rowków węchowych do 4 mm. Struktury kostne bez cech destrukcji. Przegroda nosa nieznacznie skrzywiona w prawo , z niewielką asymetrią małżowin. Niewielkie upowietrznienie małżowiny środkowe lewe. 52 lata

Opis TK zatok wskazuje na przewlekłe zmiany zapalne w zatokach przynosowych ! "TK zatok : Zatoki czołowe:obustronne okrężne pogrubienie śluzówki o gr. 1 mm do 6 mm. Po prawej stronie ograniczające drożność ujścia. Zatoki sitowe: niewielkie śluzówkowe pogrubienia w komórkach tylnych i przednich. Bardziej po stronie prawej. W jednej z komórek tylnych polipowata zmiana średnicy 7 mm. Zatoki klinowe: bez zmian. Zatoki szczekowe: prawa zatoka całkowicie bezpowietrzna, wypełniona przez masy miękko tkankowe lub gęsty płyn. W lewej widoczne polipowate pogrubienie śluzówki w okolicy ujścia zatok, wielkości około 1 cm. Kompleksy ujściowo - przewodowe obustronnie niedrożne. Głębokość rowków węchowych do 4 mm. Struktury kostne bez cech destrukcji. Przegroda nosa nieznacznie skrzywiona w prawo , z niewielką asymetrią małżowin. Niewielkie upowietrznienie małżowiny środkowej lewej. "
Opis TK ZATOK do interpretacji klinicznej; Laryngolog!
Konieczna pełna konsultacja ; Najważniejszy PACJENT! wiek, sprawność , waga, ciśnienie krwi, wyniki laboratoryjne; stan kręgosłupa i innych stawów, zawód,tryb życia , typ aktywności życiowej, sportowej, inne schorzenia towarzyszące ; Ważna też ocena nastroju, snu; stresów, lęków.... Pozdrawiam