Co oznaczają przewężenia na odcinku piersiowym widoczne na zdjęciu RTG?

Na rtg wyszlo mi kilka przewezen na odcinku piersiowym. Czy to jest juz dyskopatia, czy tylko wstep do niej? CZy takie przewezenia sa groZne? Jakis czas temu mialam bole typu neuralgii kolo mostka, piersi, pod pacha , kolo lopatki. Czy takie zwezenia mogly je spowodowac? Co robic, zeby nie bylo gorzej?

Czasami takie zwężenia kanału kręgowego mogą powodować ucisk na korzeń lub korzenie nerwowe i wywoływać różne objawy. Ale czy faktycznie jest tak w tym wypadku? Należałoby dokładnie przeanalizować MR kręgosłupa odcinek Th, zbadać pacjenta itd.