Co powoduje utratę wagi po porodzie?

Witam. 10 miesięcy temu urodziłam córkę. Bardzo martwi mnie moja niedowaga. Przed ciążą wazylam 40 kg w ciąży przytylam do 60 kg teraz się z ważyłam i waze 39 kg. Mam 155 wzrostu. Nie mam diety nie odchudzam się. W ciąży i po urodzeniu pojawiła się u mnie anemia. Nie mam ochoty jest zero apetytu wzmuszam w siebie czasami jedzenie. Nie mam już siły jestem przerażona.

Dzień dobry,

Pani masa ciała wróciła do normy sprzed ciąży - co może sugerować, że właśnie takie tempo metabolizmu i masa ciała jest dla Pani odpowiednia.

Jeżeli ma Pani anemię - to należy być pod ścisłą kontrolą lekarza i dietetyka w celu uzupełnienia braków w oragnizmie oraz zapobieganiu ich nawrotom.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga