Co robić z tym bólem ręki po upadku z drabiny?

Witam. Podczas mycia okien spadłam z drabiny. Na nogach mam dwa duże krwiaki , ale bardziej martwię się ręką , ponieważ podczas upadku była wyprostowana. Boli mnie teraz ręką od łokcia aż do piersi. Czy to może być naciągnięty mięsień??
KOBIETA, 32 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli dolegliwości bólowe są intensywne, utrzymują się lub nasilają, to zdecydowanie zalecamy skonsultowanie się z lekarzem lub ortopedą. Lekarz będzie mógł dokładnie zbadać rękę, ewentualnie zlecić dodatkowe badania, takie jak RTG, aby wykluczyć poważniejsze urazy.

W przypadku obrażeń i bólu, takich jak ten, ważne jest, aby dać sobie czas na odpoczynek i unikać nadmiernego obciążania ręki oraz aktywności fizycznej, która może pogorszyć stan. Proszę także monitorować, czy nie pojawia się obrzęk, zaczerwienienie, trudności w ruchu lub inne niepokojące objawy.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zwichniecie-reki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.