Co stosować, żeby odblokować mieszki włosowe?

witam. Długo stosowałam szamponetki zawierające MEA co doprowadziło do zapchania mieszków włosowych i wypadania włosów. Co robić, co stosować żeby odblokowac mieszki włosowe?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn, w tym może być wynikiem stosowania opisanych szamponetek, patologii skóry głowy jak i wielu schorzeń ogólnoustrojowych. W celu postawienia konkretnej diagnozy konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.