Co znaczy ból gardła po usunięciu górnej ósemki?

Mam dziwne objawy, dodam że tydzień temu miałem usuwaną górną siódemkę, a dziś zauważyłem, że przy ziewaniu oraz mocniejszym wyciągnięciu języka w lewo oraz w prawo boli mnie gardło, znaczy taki bardziej dyskomfort pod jabłkiem adama

Nie jest to nic niepokojącego. Czasami przy ekstrakcjach zębów, szczególnie trudnych ekstrakcjach, dochodzi do podrażnienia i obrzęku miejsca zabiegowego oraz okolicznych tkanek. Po usunięciu górnej ósemki ból może promieniować również w obszar gardła, powodować dyskomfort oraz trudności przy przełykaniu. Objaw powinien ustąpić w ciągu 1-3 tygodni od momentu zabiegu. Jeśli ból będzie się utrzymywał dłużej, należy zgłosić się na kontrolę u stomatologa.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl