Co znaczy brak przepływu późno skurczowego w MCA?

Jestem w 28 tygodniu ciąży i na samym początku tego tygodnia miałam wykonane USG. W opisie tego badania jest napisane "brak przepływu późno skurczowego w MCA". Co to dokładnie oznacza? Mój lekarz prowadzący ciążę powiedział, że ten przepływ może pojawić się później i mam się zgłosić na dodatkowe USG w około 32 tygodniu. Czy rzeczywiście tak może być że za wcześnie było wykonane to USG i ten przepływ się pojawi później?

Lek. Michał Lenard

Tak, przepływ może pojawić się później, póki co nie ma Pani powodu do obaw. Należy zgłosić się na kolejne badanie w wyznaczonym terminie. Pozdrawiam!