Co znaczy serce podparte?

DZIEŃ DOBRY. Odebrałem wynik rtg klatki piersiowej. Wynik "Miąższ płucny bez zmian ogniskowych. Wnęki naczyniowe. Obraz krążenia płucnego oraz kształt i wielkość serca w normie. [Serce podparte]. Obrysy przepony gładkie. Części kostne klatki piersiowej bez zmian.'' Co to jest ''SERCE PODPARTE''?

Lek. Paweł Szadkowski

Opis badania jest w normie. Serce podparte oznacza ułożenie anatomiczne struktur w klatce piersiowej. Wielkość serca jest w normie, więc nie oznacza to niczego poważnego.