Co znaczy taka silna więź z przyjaciółmi?

Witam, od jakiegoś czasu jestem w grupie znajomych. Spotykamy się, rozmawiamy. Zauważyłam jednak, że zaczęłam być od nich zależna. Gdy spotykają się bez mojej wiedzy to jest mi przykro i nie wiem co o tym myśleć. Nie jestem w stanie nigdzie wyjeżdżać, bo czuję, że stracę możliwość spotkania się z nimi i ominę jakieś wydarzenie. Gdy nie są w stanie się spotkać to nie wiem co mam ze sobą zrobić. Posiadam hobby, ale nie umiem już się do niego zabrać, bo czuję się beznadziejnie, że nie mogę wyjść. Nie wiem jak pogodzić się z tym, że czasem po mnie nie dzwonią i nie pytają o wyjście. Czuję się okropnie z tym, że mogę żyć tylko dzięki nim. Nie wiem jak sobie pomóc.

Jest Pani w dużej bliskości ze znajomymi. To normalne, że w Pani wieku rówieśnicy są na pierwszym planie. Wydaje się jednak, że ta bliskość utrudnia Pani życie w innych obszarach. Jak to było wcześniej, jak doszło do tego, że ona zdominowała wszystko inne? Czy w jakiś relacjach z przeszłości zdarzyło się Pani odczuwać podobnie? No i wreszcie pytanie, jak Pani by chciała, aby było i kiedy czasem tak bywa bądź bywało? Odpowiedzi zna pewnie tylko Pani. Terapeuta może wspólnie z Panią ich poszukać. Pozdrawiam. Joanna Marciniak

Witam

Zapytałabym znajomych, dlaczego nie zapraszają Panią do wspólnych wyjść?

Czy zależy Pani na jakiejś szczególnej osobie z tej grupy?