Co zrobić, żeby strać centymetry w pasie i udach?

1. Waga: 78 kg, wzrost: 165 cm, wiek: 24 lata, kobieta, praca siedząca, aktywność bardzo niska. 2. Próbowałam się odchudzać, brałam tabletki ***, fajny efekt, tylko efekt jo-jo jeszcze większy:( 3. W mojej rodzinie nie ma problemów z nadwagą, raczej niedowagą, rodzice bardzo szczupli, rodzeństwo też. 4. Tak, nie stwierdzono u mnie ani tarczycy, ani cukrzycy. 5. Rano ok. 8:00 piję kawę, jem coś słodkiego - pączek, ciastko. Jem śniadanie ok. 10:00 w pracy tzn. kanapki z szynką i serem. Około godz.15:00-16:00 jem obiad, najczęściej smażone mięso, ziemniak. Około 17:00 piję kawę, do tego zawsze coś słodkiego. Około 21:00 jem obfitą kolację, tzn. naleśniki, placki lub coś na ciepło. Piję w ciągu dnia dużo napojów gazowanych i niegazowanych. Jeśli chodzi o weekend, jem dokładnie tak samo. 6. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe. Bardzo proszę, powiedzcie, co mam zrobić, żeby strać na wadze i oczywiście oponkę na brzuchu, uda. Zapisałam się na aerobik 2 razy w tygodniu. Czy to wystarczy? Może jeszcze raz w tygodniu będę chodziła na basen. Jaka dieta dla mnie będzie najlepsza?
ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Witam,

Pani BMI wynosi 28,67 (odpowiada to nadwadze). Myślę, że sama Pani wymieniła przyczyny nadmiernej masy ciała (potrawy smażone, słodkości, nieregularne pory posiłków).

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Najlepsze efekty dają treningi na siłowni (siłowe) w połączeniu z zajęciami aerobiku (np. fat burner - z nastawieniem na spalanie tkanki tłuszczowej). Rozwój tkanki mięśniowej na skutek ćwiczeń siłowych powoduje przyśpieszenie przemiany materii.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdzie Pani na stronie Instytutu Żywności i Żywienia.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty