Czy jedząc zupki chińskie można schudnąć?

Witam, mam na imię Angelika, mam 14 lat, mam 153 cm i ważę 41 kg. Niekiedy biegam. Podejmowałam próby odchudzania, biegałam i nic z tego:( Nie wiem, czy występuje w mojej rodzinie nadwaga, czy otyłość. Nie byłam u lekarza. Naleśniki i zupkę chinską:) Nie choruję zbyt często i nie choruję na choroby przewlekłe:).

Witam!

Nie polecam Ci diety odchudzającej, gdyż jej nie potrzebujesz. Polecam Ci natomiast przyjęcie zdrowych nawyków żywieniowych.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs.

Wyeliminować z diety powinnaś: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Przykładowe ćwiczenia pomocne w kształtowaniu sylwetki znajdziesz na: www.abccwiczenia.pl.

POZDRAWIAM CIEPŁO