Ćwiczenia i sposoby na przyrost masy

Mam 20 lat Kiedyś ćwiczyłem bardzo ćieżko. Zaprzestałem ćwiczen ale dalej robie np pompki brzyszki w domu. Pracuje w firmie budowlanej mam dużo ruchu i chce przytyć by zwiekszyc mase miesniowa. używałem odrzywek typu gainer . NIE MOGE WOGÓLE PRZYTYĆ. POMOCY !

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Podstawa jest odpowiednia dieta, jeśli pracuje Pan fizycznie, to zapotrzebowanie energetyczne jest u Pana z pewnością wysokie. Ciężko ocenić, nie znając Pana masy ciała, wysokości, a także innych szczegółów. Konieczny byłby także Pana jadłopis z przynajmiej tygodnia, dzięki temu łatwiej możnaby ocenić co należy zmienić, aby zwiększyć masę ciała.
Jeśli jest Pan zainteresowany pomoca, zapraszam do kontaktu mailowego.

pozdrawiam

Szanowny Panie,
W celu zbudowania masy mięśniowej, bardzo ważny jest właściwy sposób odżywiania oraz dobrany plan treningowy. Przede wszystkim należy wprowadzić odpowiednią liczbę i częstotliwość posiłków, dostosowanych do Pana trybu życia i zapotrzebowania energetycznego. Najlepiej zacząć od wprowadzenia 3 głównych posiłków (śniadanie, obiad, kolacja) oraz dwóch przekąsek II śniadanie i podwieczorek, średnio co 3-4 godziny. W celu zwiększenia kaloryczności poszczególnych posiłków polecam włączenie do diety takich produktów jak oleje roślinne (rzepakowy, oliwa z oliwek, lniany) oraz orzechów, migdałów, nasion i pestek. Ponadto warto kontrolować ilość przyjmowanego z dietą białka, zarówno pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego. Najlepiej, aby plan żywieniowy był ustalony dla Pana indywidualnie, dlatego serdecznie zapraszam na konsultację dietetyczną do TI Fitness w KEN Center.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Jeśli próby przytycia do tej pory nie przynoszą skutku, to może warto udać się do lekarza, pomocna będzie też wizyta u dietetyka. Być może je Pan za mało w stosunku do swoich potrzeb. Najpierw trzeba ustalić przyczynę braków efektu diety, a potem ustalić plan działania.

Pozdrawiam,

Katarzyna Migoń

www.provita-katowice.pl

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Proszę zdobyć koktajl RVL (MonaVie), pić pomiędzy posiłkami zamiast byle jakich posiłków w pracy!
pozdrawiam i życzę sukcesów!

A jaka jest Pana aktualna masa ciała i wzrost? Żeby zmobilizować mięśnie do wzrostu powinien Pan włączyć zbilansowane posiłki co 3 maks 4 godziny. Posiłki powinny być bogate w pełnowartościowe źródła białka oraz węglowodany złożone i dobre tłuszcze. Dobrze jest przyjąć zasadę, że wszystkie mają podobną kaloryczność (ok. 600 - 700 kcal). Przy czym w przerwach między posiłkami nie podjadać. Ważne jest też spożywanie odpowiedniej ilości płynów - najlepiej wody. Przykładowy posiłek na śniadanie to np. 100 gramów płatków owsianych z łyżką orzechów i owoców suszonych, zalanych wcześniej wodą, do tego np. biały ser i jogurt lub odżywka białkowa (WPI) i owoce ok. 200g. Obiadowy to np. wołowina lub ryba ok. 150 - 200 gramów do tego kasza ok. 100 gramów i warzywa plus oliwa z oliwek. Najważniejszy jest posiłek po treningu! Jeśli to nie pomoże to pozostaje udać się do specjalisty. Pozdrawiam i życzę powodzenia