Czerwone plamy na żołędzi

Jestem 15-letnim nastolatkiem. Wszystko zaczęło się około 2 miesięcy temu. Być możne zaniedbałem higienę intymną. Na żołędzi pojawiły mi się 2 małe czerwone plamy (jakby nie było cieniutkiego "naskórka"), a poniżej żołędzi pojawiło się wiele czerwonych kropeczek. Nie swędziało, nie szczypało, po prostu nic. Zacząłem bardziej dbać o higienę intymną i te kropki poniżej żołędzi zniknęły, a te na żołędzi jakby się zmniejszyły i przybrały kolor żołędzi. Myślałem, że już się poprawia, lecz wczoraj nie wiem, dlaczego plamy na żołędzi powróciły, jest ich 3-4, są czerwonawe, a na obrzeżach żołędzi wystąpiły te czerwone małe kropeczki. Jestem prawiczkiem, nie wiem co mam zrobić i wstydzę się powiedzieć o tym rodzicom.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Prawdopodobnie nie jest to nic groźnego. Jest Pan prawiczkiem, więc nie musi się Pan obawiać chorób przenoszonych drogą płciową. Ponieważ zmiany na penisie nie są bolesne, inne infekcje są także mało prawdopodobne. Grzybicę możnaby rozważyć, jeśli w ostatnim czasie przyjmował Pan antybiotyki - jednak zmianom towarzyszyłoby pieczenie, swędzenie. Jeśli niepokojące zmiany utrzymaja się ponad tydzień, dwa, może Pan udać się do lekarza rodzinnego lub dermatologa(nie trzeba skierowania).

Pozdrawiam!