Częste bóle głowy a wskazania do stosowanie Euthyrox przy prawidłowych wynikach hormonów tarczycy

Witam serdecznie moja córka 16 stoletnia ma dobre badania ft3 3,41 ft4 1,20 tsh 2,012 , ale często ma bóle głowy lekarz endokrynolog przepisał hormon tarczycy euthyrox najmniejszą dawkę boje się go wykupić czytałam różne opiniie na temat tego leku nie wiem po co go ma stosować poproszę o poradę

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję nie czytać opinii zamieszczonych w internecie dotyczących stosowanego leku. Jest to lek hormonalny,każdy inaczej reaguje na leki. Jeżeli lekarz przepisał lek to znaczy, że miał do tego przesłanki, zawsze może Pani zasięgnąć porady od innego lekarza, jeśli nie zgadza się Pani z diagnozą poprzedniego. Z racji tego, że wynik badań hormonalnych są w normie proponowałabym wykluczyć neurologiczne i okulistyczne podłoże bólów głowy, jeśli badania te będą również w normie, wówczas włączyć proponowane leczenie.
Pozdrawiam