Częste infekcje górnych dróg oddechowych u 3-letniego dziecka

Witam pytanie dotyczy 3latek częste infekcje górnych dróg kaszel katar zapalenie oskrzeli jest po testach alergicznych na których nic nie wyszło A pediatra przepisał dziecku syrop aerius tabletki singulair z pospiechu nie zapytalam sie z jakuego powodu jesli nie ma zadnej allergi. Czy powodem mogą być częste infekcje ?

testy alergiczne nie wykluczają alergii, sa fałszywie dodatnie , fałszywie ujemne , i nie robi się ich na wszystko co może uczulać. Warto podawac leki jakie przepisał lekarz , w domu często odkurzać na mokro, pościel często zmieniać, wystawiac na mróz, nie palić papierosów . Kaszel u dziecka po infekcji może sie długo utrzymywać, trzeba pomimo to chodzić co dziennie na spacery , podawać witamine D 3 ( tylko VIGANTOL !!! ! na receptę , żadnych innych bo to supklementy diety które nie sa sprawdzone i najczęściej nie zawieraja D3 ) D3 jest jwitamina która zwiększa odporność , dlatego latem mniej chorujemy.