Czy badanie echo serca wykazuje niedokrwienie mięśnia sercowego?

Niedokrwienie mieśnia sercowego Czy badanie echo serca wykazuje niedokrwienie mięsnia sercowego

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, podczas samego badania echo nie można zobrazować niedokrwienia mięśnia sercowego. Badanie może jednak uwidocznić bezpośrednie powikłania niedokrwienia, takie jak zaburzenie kurczliwości, uszkodzenie przyczepów strun ścięgnistych, czy obecność tętniaków pozawałowych w ścianie serca.