Czy doszło do przeniesienia nasienia w okolice pochwy?

Witam, wczoraj uprawiałem seks analny z dziewczyną i upewnialismy się czy sperma nie wplynie do pochwy podczas stosunku, aczkolwiek po wszystkim zaczęliśmy się zastanawiać czy przypadkiem nie przenieśliśmy preejakulatu na jej pochwę nir chcaco przecierajac pochwe palcem (nie wkładaliśmy palców), wytrysk wystąpił w odbycie i sperma nie spłynęła do pochwy. Było to wczoraj, dziewczyna była podczas okresu, dzisiaj wypada jej ostatni dzień. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przez potarcie pochwy z preejakulatem na palcu? Czy jest czego się obawiać? Nie były to duże ilości, ledwo na opuszek palca, proszę o szybką odpowiedź, jest to stresujące.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety każdy niezabezpieczony stosunek może skutkować zajściem w ciążę. Jeśli Pańska partnerka ma krótkie cykle miesiączkowe, to może zajść w ciążę nawet pod koniec menstruacji. Przy dłuższych cyklach ryzyko to nie będzie duże, ale mimo to nie można go całkowicie wykluczyć.

W obecnej sytuacji najlepiej będzie wykonać test ciążowy po upływie 14 dni od zbliżenia. Po tym czasie jego wynik powinien być wiarygodny. W przyszłości warto zadbać o zabezpieczenie, by uniknąć stresu.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-analny-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przy-seksie-analnym-mozna-zajsc-w-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/preejakulat-na-palcu-a-ryzyko-zaplodnienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.