Czy doszło do samoistnego poronienia?

Dzień dobry , 21.04 robiłam test ciążowy o czułości 10 mlU. (23.04 powinnam dostać miesiączkę).Wyszedł pozytywnie . Jak i kolejnie dwa testy dwa dni później . Wczoraj rano tj.28.04 zrobiłam test o czułości 20 mlU, który nie pokazał nic . Kolejny 10 mlU pokazał drugą kreske. W nocy dostałam krwawienia przypominającego okres. Był nawet jeden skrzep . Czy to oznacza,ze doszło do samoistnego poronienia . Ze ciąża przestała się rozwijać ? Stad wynik wczorajszego testu . Hcg nie rosło ? Moja położna każde mi czekać i zobaczyc co się stanie . Lekarz dopiero jutro . Proszę o radę .

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety, ale objawy, które Pani opisuje, a więc zatrzymanie lub spadek poziomu beta-HCG oraz krwawienie ze skrzepami mogą oznaczać, że doszło do poronienia samoistnego.

Trzeba jednak koniecznie skonsultować tę sytuację z ginekologiem, który będzie mógł potwierdzić, czy na pewno doszło do poronienia. Do większości strat ciąży dochodzi właśnie w pierwszym trymestrze – często na bardzo wczesnym etapie i nie zawsze kobiety wiedzą, że były w ciąży. Mimo wszystko trzymamy kciuki i życzymy dużo zdrowia!

Temat poronień został opisany w jednym z naszych artykułów. Można go znaleźć po kliknięciu w poniższy adres:

https://portal.abczdrowie.pl/poronienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.