Czy dziewice powinny chodzić na USG dopochwowe i cytologię?

Niedawno temu dostałam zaproszenie na pierwsze badanie cytologiczne. Nie poszłam, ponieważ jestem dziewicą. Za dwa miesiące kończę 26 lat. Czy dziewice powinny chodzić na cytologię i USG dopochwowe?

Lek. Marta Gryszkiewicz

USG dopochwowego nie wykonuje się u dziewic, chyba że istnieją ku temu istotne wskazania. Cytologię powinna Pani wykonywać bez względu na aktywność seksualną.