Czy istnieją leki, który zmniejszą potliwość?

Dzień dobry mam pytanie dotyczące nadmiernego pocenia się .Głównie chodzi głowę i oklice. Chodze o kuli, w każdych warunkach leje się ze mnie , czy są leki by zmniejszyć potliwość ? Dodam ze perstiblock nie po działał

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do endokrynologa. Jeżeli zwykle dość skuteczny lek jakim jest perspiblok nie pomógł warto zbadać poziom hormonów tarczycy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto byłoby zdiagnozować przyczynę nadmiernego pocenia, tj. wykonać podstawowe oraz szczegółowe badania laboratoryjne. Ustalenie przyczyny pozwoli wdrożyć właściwe leczenie. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem POZ, który wdroży dalsze postępowanie diagnostyczno-lecznicze. Być może konieczna będzie także konsultacja ze specjalistą endokrynologiem.