Czy konieczne jest przyjęcie drugiego opakowania antybiotyku?

Witam. Mąż bierze antybiotyk Zinnat 500 2x dziennie. Wziął 8 tabletek, opakowanie ma 10 sztuk,a wczoraj przepisano mu kolejne. Czuje się bardzo osłabiony i bardzo boli go głowa,czy to są skutki uboczne zażywania antybiotyku i jak długo to jeszcze potrwa? Owszem mąż otrzymał ten antybiotyk z powodu wysokiej temperatury powyżej 39C, antybiotyk podziałał teraz temperatura oscyluje w okolicy 37,3C ale nadał towarzyszy mu ból głowy. Czy ma sens zażywać drugie opakowanie antybiotyku?

To musi określić lekarz prowadzący leczenie.
Porady na forum nie są na miejscu w tym wypadku.
Może ew. Pani zasięgnąć opinii drugiego lekarza, który zbada męża.

pozdrawiam
wizytylekarskie.org