Czy tydzień po skończeniu zażywania antybiotyków tabletki będą miały osłabione działanie?

Witam, mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych i antybiotyków. Teraz jestem chora i przez ok.5 dni muszę brać antybiotyk. Tydzień po skończeniu antybiotykoterapii powinnam dostać okres i zacząć brać pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne. Czy tydzień po skończeniu zażywania antybiotyków tabletki będą miały osłabione działanie?

Szanowna Pani, nie. Proszę pamiętać, aby i tak się dodatkowo zabezpieczać przez 7 pierwszych dni. Serdecznie pozdrawiam