Czy krwawienie zmniejsza skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Daylette od ponad roku. W połowie blistra wystąpiło u mnie plamienie, które trwało kilka dni, a następnie wystąpiło krwawienie jak przy miesiączce. Co jest tego powodem? Czy krwawienie takie zmniejsza skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jednym z działań niepożądanych tabletek są krwawienia śródcykliczne. Jeśli sytuacja będzie się powtarzała proszę udać się do ginekologa. Krwawienie nie ma wpływu na obniżenie skuteczności tabletek.
Pozdrawiam