Czy mając wklęsły sutek nie będę miała problemów z karmieniem dziecka?

Witam.

Moja sytuacja wygląda tak: mój prawy sutek jest tak jakby przepołowiony i nie jest taki wystający jak prawy. Czasami chowa się do środka aż powstaje dziurka. Ale najczęściej jest widoczny, tylko w takiej stożkowatej formie. Proszę mi powiedzieć czy nie będę miała problemów z karmieniem dziecka (jestem w 10 tyg ciąży)? Dodam też, że przebywam obecnie w UK, wiec nie mogę się wybrać do mojego zaufanego lekarza.

Bardzo proszę o odpowiedź i z góry za nią dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Zazwyczaj to właśnie rozpoczęcie karmienia i "wyciąganie" brodawki sutkowej przez ssące dziecko sprawia, że jest on właściwie ukształtowany. Gdyby jednak miała Pani jakieś problemy z karmieniem istnieją specjalne nakładki do karmienia.

Pozdrawiam serdecznie.

są specjalne kapturki do karmienia, można też spróbować przygotować brodawki do karmienia, po porodzie pomocny jest laktator w celu wyciągnięcia brodawek