Czy metoda farmakologiczna usuwania kamieni żółciowych jest prawidłowa dla dziecka?

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące kamieni w pęcherzyku żółciowym. U mojego syna przez przypadek w badaniu usg stwierdzono 2 złogi o wielkości 4 mm. Chirurg dzieciecy chce zastosować metodę farmokologiczna, zapisal 3 raz dziennie ursofalk. I wizyte za 1.5 miesiaca bo trzeba kontrolowac wątrobę. Mam troche watpliwosci co do tej metody. Poza tym syn jedzie za miesiac na oboz zzagranice. I boje sie ze jezeli zastosuje ta metode to moze go zlapac tzw rodzenie kamieni bo rozumiem ze te tabletki przyspieszaja rozpuszczanie kamieni i trzeba je pozniej tzw urodzic i czytałam ze to okropny bol. Poza tym mam duze watpliwosci co do samej metody.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

W odpowiedzi na Pani pytanie, zachęcałabym Panią do przedyskutowania obaw, z Lekarzem zlecającym leczenie Pani Synowi, celem rozwiania Pani wątpliwości.

Serdeczności i pomyślności dla Pani i Syna!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605