Czy mimo negatywnego testu może być to ciąża?

Dzień dobry! Moja miesiączką spóźnia mi się o dzień. Wczoraj, czyli w dzień dostania planowanej miesiączki zrobiłam test ciążowy i wyszedł on negatywny, dwa dni wcześniej również owy zrobiłam i wynik też był negatywny. Od 2 dniu towarzyszy mi biegunka. Nie będę ukrywała, że bardzo się stresuję, więc to może dlatego. Zazwyczaj przed miesiączką odczuwałam ból piersi i podbrzusza, jednak tym razem nic. Zastanawiam się czy mimo negatywnego testu możliwa jest ciąża?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

choć zdarzają się przypadki, w których możliwa jest ciąża pomimo negatywnego testu ciążowego, to najczęściej dotyczy to kobiet we wczesnej ciąży, które zbyt wcześnie wykonały test ciążowy.

Dwa negatywne testy ciążowe wykonane w terminie bądź blisko terminu miesiączki powinny być już wiarygodne. Najprawdopodobniej więc nie jest Pani w ciąży. Okres spóźnia się dopiero jeden dzień, a takie wahania to norma, zwłaszcza w młodym wieku, kiedy to miesiączki nie zawsze są regularne.

Biegunka, o której Pani wspomina, jak najbardziej może występować na skutek odczuwanego stresu. Ponadto nie jest ona typowym objawem ciąży. Proszę cierpliwie poczekać na okres. Jego opóźnienie może być związane ze stresem, podróżami, zmianą diety, zażywanymi lekami lub występującymi chorobami.

Temat ten został poruszony w tekście: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.