Czy mogę być chory na Parkinsona?

Witam, od dłuższego czasu zastanawia mnie czy mogę być chory na Parkinsona. Mam 19 lat. Trzęsą mi się dłonie. Czasami intensywniej, czasami mniej, ale bez przerwy. Chodzą mi nogi (takie tupanie stopą). Mam problemy z koncentracją, nie przyswajam informacji tak jak kiedyś. "Zaburzenia grawitacji", czyli to, że nie mogę utrzymać się, przez około 1-5s na nogach to już praktycznie norma dzienna. Mam stany depresyjne i zaczęła przetłuszczać mi się cera. Występ. zaburz. mowy (usta nie nadadąż. za mną)

Proszę koniecznie skonsultować swój problem z lekarzem neurologiem w Pana miejscu zamieszkania, a następnie udać się do psychologa, ponieważ dolegliwości cielesne mogą mieć podłoże w Pana psychice.
Jedna z trzech teorii dotyczących psychosomatyki mówi o tym, że towarzyszące ludziom na co dzień różnego rodzaju stresy o różnej intensywności mogą prowadzić do rozwoju określonych chorób serowo- naczyniowych, neurologicznych i układu oddechowego.

Życzę Panu zdrowia!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Zachęcałabym do zgłoszenia się do lekarza. Podobne objawy wparwdzie mogą pojawiać sie na tle emocjonalnym (nerwicowym), jednak by postawić taką diagnozę najpierw należałoby wykluczyć inne schorzenia. Lekarz po wywiadzie i badaniu określi możliwe źródła problemu i skieruje do odpowiedniego specjalisty ( w tym także np do psychiatry lub psychoterapeuty).

Witam, proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, neurologa. Niezbędna jest wizyta u specjalisty, badania diagnostyczne. Pozdrawiam serdecznie