Czy mogę być w ciaży pomimo normalnych krwawień?

Witam, wyjeżdżając na urlop i zapomniałam tabletek i po 14 dniach przerwałam tabletki i po powrocie, czyli po 7 dniach, zaczęłam dalej brać. Miałam w tym czasie okres, współżyłam z mężem w 6 dzień przerwy.
Czy mogłam zajść w ciążę? Następny okres miałam normalnie i następny też dostałam.
Serdecznie pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Skoro pojawiły się kolejne krwawienia, to ciąża jest mało prawdopodobna. Działanie antykoncepcyjne występuje jednak przy przyjmowaniu tabletek przez 21 dni (14 może być za mało), tak więc jeśli współżyła Pani w czasie przerwy po owych 14 tabletkach, to szansa na zapłodnienie nie była zerowa. Radzę, dla całkowitej pewności, wykonać test ciążowy. Przyjmowanie tabletek w trakcie ciąży jest przeciwwskazane.
Pozdrawiam serdecznie!