Czy mogę dostać migotania przedsionków będąc w ciąży?

Dzień dobry. Jestem w 29 tygodniu ciąży. Cierpię na arytmie komorową. Od 2 tygodni mam nasilona. Biorę lek. Isoptin 3*1/2 tabletki. Byłam u kardiologa mam zrobione USG serca i serce jest zdrowe. Ale skurcze się pojawiają. Miałam holtera założonego i wyszło 869 dodatkowych skurczy komorowych. Bardzo boję sie że dostanę migotania przedsionków z tego powodu. Lekarz uspakaja że to nie jest groźne dla zdrowego serca. Nawet wyraził zgodę na poród naturalny. Czy to jest groźne dla zycia?

Dzień dobry,

Migotanie przedsionków to arytmia nadkomorowa, nie potrafię ocenić ryzyka jej wystąpienia w Pani przypadku.

Dodatkowe pobudzenia komorowe wymagają dalszego monitorowania i opieki kardiologicznej, jednakże wskazana przez Panią liczba nie powinna być aktualnie powodem do niepokoju.