Czy mogę mieć operację stulejki?

Witam mam 24 lata W wieku 6 lat miałem zabieg na spodziectwo. Skończyło się na jednym zabiegu i wizytach kontrolnych co rok/dwa do 18 roku życia. Nie dawno doszło do mnie ze mam trochę za długi napletek i trochę wąski przez co podczas stosunku nie czuje większej przyjemności. Moje pytanie brzmi czy dawny zabieg nie stoi ma przeszkodzie wykonania zabiegu na stulejke anastomatem. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wykonany u Pana zabieg pozbycia się spodziectwa nie jest żadnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia operacji usunięcia stulejki.

Sam zabieg polega na nacięciu zwężonej części napletka i uformowanie go w prawidłowy sposób. Stulejka może utrudniać życie seksualne, ale także powodować ból w innych czynnościach, takich jak masturbacja, a w ekstremalnych przypadkach także przy oddawaniu moczu.

Jeżeli chodzi o przeciwwskazania do przeprowadzenia operacji usunięcia stulejki, to należą tutaj między innymi aktywne infekcje intymne, zaburzenia krzepnięcia krwi, czy choroby układu moczowego. Decyzję jednak powinien podjąć urolog, który zbada Pana przypadek.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem poświęconym w całości omawianemu zagadnieniu:

https://portal.abczdrowie.pl/stulejka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.