Czy mogę wyznać, że partner jest bezpłodny?

Witaj bylam w zwiazku z mezczyna niecale 2 lata.Tak naprawde teraz okazalo sie ze nie byl szczery ze mna.Mielsimy plany co do zamieszkania dziecka itp.Miesiac temu nagle dowiaduje sie ze nie moze byc ojcem I ze wiedzial o tym ze ma 42 I juz nie moze. Ostsnio jak bylam u niego przez zorstaniem mama jego co sie stalo ze juz nie przyjerzdzam itp wiem ze rodzice jego mnie polubili I wzajemmie.Mam pytanie czy moge uswaidomic jego mame ze przyczyna bylo ze zatail ze jest bezplodny a przyajmniej mi tak powiedzial?Moze powinnam list wyslac,,,

Trudno powiedzieć, czy były partner rozmawia z rodzicami na takie tematy, a także cy chciałby, by wiedzieli. Rozmawiał o tym z Panią, być może była to dla niego trudna rozmowa i jakoś to przeżywa. Jeśli Pani była z rodzicami byłego partnera w dobrych relacjach i zależy Pani na nich oraz ich zrozumieniu, może Pani wytłumaczyć swoją decyzję zgodnie z prawdą, niekoniecznie jednak ujawniając "tajemnicę" partnera. Inaczej mówiąc ważne byłoby odniesienie się do siebie i swoich uczuć, bez przekraczania granic partnera. Można np szczerze powiedzieć o tym, że partner zataił ważną dla Pani informację, która dla Pani rzutuje na cały związek i Waszą przyszłość, a gdyby rodzice dopytywali, jasno i konkretnie "odesłać" ich do syna (że jest to sprawa, którą muszą wyjaśnić z synem). Warto bowiem myśleć o takich rozwiązaniach, które w razie czego pozwolą obojgu Państwa "wyjść z twarzą", nie spalić mostów, a jednocześnie pozostać w szczerości ze sobą i swoimi uczuciami.