Czy mój wynik rtg klatki piersiowej jest powodem do niepokoju?

Witam. Niedawno odebrałam wynik badania RTG klatki piersiowej gdzie w opisie końcowym było napisane : zwłóknienie pozapalne namiotowate przeponowo-opłucnowe. Czy jest powód do niepokoju i czy coś z tym dalej należy zrobić??

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jest to stan po przebytym zapaleniu. Zazwyczaj nie wymaga interwencji ale wynik badania zawsze należy zestawić, że stanem klinicznym pacjenta, dlatego powinna Pani udać się z nim na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.