Czy możemy jechać jeśli córka może mieć ospę?

Witam. Moja córka 5 czerwca miała kontakt z kuzynka, która dnia następnego dostała ospy . Niestety, ale 9 czerwca znów się widziały, gdy kuzynka miała już krostki i strupki . Według informacji w internecie pierwsze objawy powinny pojawić się w ciągu 10-21 dni czyli do 30 czerwca . 3 lipca mamy zaplanowany urlop za granica, czy jeżeli córka nie dostanie ospy do tego 30 czerwca to możemy jechać ? Lepiej zrezygnować ? Proszę o poradę co zrobić.

witam tak mogą Państwo jechać aczkolwiek zalecana jest szczególna ostrożność i obserwacja dziecka