Czy można jakoś zniwelować pocenie się?

Od 6 lat sie strasznie poce. Dlonie, paczy, stopy i twarz. Probowalam juz wszystkich mozliwych specyfików. Co mam zrobic? Magdalena 19 lat

Witam serdecznie.
Najczęstsze przyczyny nadmiernego pocenia się to stres emocjonalny, zdenerwowanie, zaburzenia hormonalne, choroby ustrojowe, np. choroby nerek, nadczynność tarczycy, gruźlica, cukrzyca, nadwaga i otyłość, nadużywanie napojów zawierających kofeinę,
palenie papierosów. W pierwszej kolejności proponuję wybrać się więc do lekarza rodzinnego, która dokładnie zbierze wywiad, zbada Panią i poprowadzi całość diagnostyki.