Czy można przełożyć to szczepienie u dziecka?

30.03 planujemy wylot do Egiptu. Córka (5 lat) ma zaplanowane szczepienie DTP na 3 dni przed wylotem. Martwię się, że to zbyt krotki czas przed wylotem a z drugiej strony szczepienie przeciwko tężcowi i błonicy jest zalecane do Egiptu. Czy to szczepienie przełożyć na czas po powrocie z urlopu? Pierwotnie to szczepienie miało być w grudniu jednak córka cały czas chorowała stąd się odwlekło.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym wykonanie szczepienia przed podróżą - oczywiście jeśli lekarz kwalifikujący [badający dziecko w dniu szczepienia] nie stwierdzi przeciwwskazań do szczepienia. Pozdrawiam.