Czy jest sens szczepić się przed podróżą?

Witam , wkrótce wybieram sie do Wietnamu nie ma obowiązku szczepien w tym kraju ale sa zalecane przeciwko: Żółtaczce typu A i B Błonicy Durowi brzusznemu Kleszczowemu zapaleniu mózgu Tężcowi Dendze i wirusowi zika Krztuścowi. Czy jest sens szczepić się przed samą podróżą (tydzien wczesniej) ? Jakie są koszty szczepien ?

Szanowny Panie, zalecam szczepienia, aczkolwiek tydzień przed to trochę za krótki okres czasu, cen nie znam, proszę sprawdzić w internecie