Czy można wykluczyć zajście w ciążę po pettingu?

Wczoraj uprawialiśmy petting. Byliśmy nadzy, dziewczyna nie dotykała swoich narządów dłońmi, którymi dotykała mojego penisa. Kilka razy otarłem mojego penisa o jej wzgórek, było to około 10 minut przed wtryskiem. Skończyłem na jej brzuchu, część spłynęła na jej uda, bo leżała na boku. Po wszystkim oczywiście się podmyła i usunęła moją spermę ze swojego ciała. Bardzo się boimy, chociaż wydaje mi się, że nie ma powodu, skoro nie doszło do penetracji. Czy można wykluczyć ze zajdzie w ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży właściwie nie istnieje. Nie ma powodów do niepokoju.