Czy można wyleczyć łysienie plackowate jeśli zachorowało małe dziecko?

Moja córka ma 19 miesięcy. Kiedy miała 14 miesięcy w ciągu paru dni wypadła jej większość włosów. Lekarz pierwszego kontaktu nie przejął się tym, stwierdził, że włosy wypadły, ale odrosną mocniejsze i że niektóre dzieci tak mają. Włosy odrosły, chociaż nadal słabiutkie, niestety teraz garściami znowu wypadają. Lekarz teraz myśli, że to niestety jednak łysienie plackowate i ponoć u tak małego dziecka prognozy są takie, że nie da się go wyleczyć. Strasznie boję się o swoją córkę - co będzie kiedy będzie starsza i świadoma swojej inności, tego, że dzieci będą się z niej śmiać? Zastanawiam się czy są jakieś skuteczne metody leczenia, które mogłabym podpowiedzieć lekarzowi. Mieszkam w Anglii, tu nawet o skierowanie do dermatologa trzeba walczyć ponieważ niestety do dermatologa tez trzeba iść ze skierowaniem od lekarza ogólnego. Boję się, że będę czekać tak długo na wizytę z powodu długich kolejek, że córki stan się jeszcze pogorszy i wypadną jej te nawet słabe włosy, które w tej chwili ma. Czy w tej chorobie i jej leczeniu czas ma duże znaczenie?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Łysienie plackowate, którego początek  jest we wczesnym dzieciństwie rzeczywiście nie ma dobrych rokowań. Jednak najpierw musi Pani walczyć, żeby to rozpocznie w o ogóle zostało potwierdzone, czyli konieczna jest wizyta u dermatologa.

Jeżeli rozpoznanie będzie potwierdzone wówczas rozpoczyna się leczenie- niestety nie ma leczenia przyczynowego, jedynie objawowe. Proszę walczyć o to skierowanie.

Pozdrawiam.