Czy można żel DUAC stosować przez dłuższy czas niż 12 tygodni?

Skutki uboczne żelu DUAC i czas trwania kuracji. Lekarz dermatolog przepisał mi żel DUAC. Kuracja przynosi świetne efekty, pory oczyściły się i zwęziły. Na ulotce leku napisane jest, że kuracja powinna trwać 12 tygodni. Jednak od lekarza uzyskałam informację, że mogę go stosować przez bardzo długi czas, o ile jest taka potrzeba. Nadto w internecie spotkałam się z opinią, że nadtlenek benzoilu (składnik żelu) – uwalnia wolne rodniki, które podobnie jak np. promieniowanie UVA powodują szybsze starzenie się naszej skóry. W związku z tym mam pytanie czy informacja ta jest prawdziwa? I drugie moje pytanie - czy można żel DUAC stosować przez dłuższy czas niż 12 tygodni?

Lek. Michał Lenard

Może Pani stosować ten żel dłużej niż 12 tygodni, jeżeli Pani lekarz tak Pani zalecił. "Działanie postarzające" tego żelu jest minimalne, nie ma Pani powodu do obaw. Pozdrawiam!